Parafia Najświętszego Serca
Pana Jezusa w Wyrach
logo

Dziś obchodzimy:
Dziś obchodzimy

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

myśl dnia
„Szukajcie tego, co w górze, gdzie Chrystus zasiada po prawej stronie Boga. ”
List do Kolosan 3, 1
czytanie

Dz 10, 34a. 37-43
Ps 118
Kol 3, 1-4
J 20, 1-9
liturgia dnia

Ewangelia dnia (Łk 24,13-35)


Tego samego dnia dwaj z nich byli w drodze do wsi, zwanej Emaus, oddalonej sześćdziesiąt stadiów od Jerozolimy. Rozmawiali oni z sobą o tym wszystkim, co się wydarzyło. Gdy tak rozmawiali i rozprawiali z sobą, sam Jezus przybliżył się i szedł z nimi. Lecz oczy ich były niejako na uwięzi, tak że Go nie poznali. On zaś ich zapytał: Cóż to za rozmowy prowadzicie z sobą w drodze? Zatrzymali się smutni. A jeden z nich, imieniem Kleofas, odpowiedział Mu: Ty jesteś chyba jedynym z przebywających w Jerozolimie, który nie wie, co się tam w tych dniach stało. czytaj więcej...

Ostatnie wypowiedzi w dyskusji
Od dwóch lat jestem mieszkańcem Wyr i ciągle zadziwia mnie jedno, że w wiejskiej parafii liturgia Wielkiego Tygodnia może być taka piękna wzniosła i uroczysta i że mimo iż trwa chyba dłużej niż w katedrze na Wawelu gdzie byłem trzy razy to tu się nie nudzę i nie marzę o tym żeby już był koniec :-) Komentarze wyważone i nie za długie takie w sam raz i trafiające w sedno. Dobra żeby nie wyjść na lizusa cieszę się że Ania moja żona przekonała mnie do zamieszkania w Wyrach Dobrych świąt życzę :-)
Arek, 20/04/2014
Aby Zmartwychwstały Chrystus obudził w nas to, co jeszcze uśpione, ożywił to, co już martwe. Niech światło Jego słowo prowadzi nas przez życie do wieczności...
W..., 19/04/2014
19/04/2014
Wigilia Paschalna
Dziś najdłuższa i najbogatsza liturgia w roku. W jej zrozumieniu pomoże nam ostatnia konferencja Adama Szutaka OP na temat tajemnic Triduum Paschalnego. Serdecznie zapraszamy na to największe wydarzenie liturgiczne roku dziś o godzinie 20.00. Wspólnie radujmy się z przejścia ze śmierci do Życia, które jest też naszym udziałem.

Zapraszamy do odsłuchania kolejnej konferencji z cyklu "Triddum Paschalne" o. Adama Szustaka OP, która wprowadza nas w liturgię Męki Pańskiej, która dzisiaj w naszym kościele odbędzie się o godzinie 18.00.

17/04/2014
Wielki Czwartek
Zapraszamy do wysłychania konferencji Adama Szustaka OP, który w prosty sposób przybliża Wielki Czwartek, jego znaczenie i liturgię. Naprawdę warto posłuchać i w ten sposób przygotować się do Mszy Wieczerzy Pańskiej, która w naszym kościele odbędzie się o godzienie 18.00.


13/04/2014
Wielki Tydzień
Wielki Czwartek
- 8.00 - 9.00 - okazja do Spowiedzi Św.
- 16.00 - Msza Św. recytowana dla dzieci
- 16.30 - 17.30 - okazja do Spowiedzi Św.
- 18.00 - Msza Wieczerzy Pańskiej + Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy (do 21.00)

Wielki Piątek
- 7.00 - 17.45 - Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy
- 7.00 - 9.00 - okazja do Spowiedzi Św.
- 9.00 - Droga Krzyżowa
- 16.00 - 17.30 - okazja do Spowiedzi Św.
- 18.00 - Liturgia Męki Pańskiej + Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie (do 21.00)
Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły!

Wielka Sobota
- 7.00 - 17.45 - Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie
- 7.00 - 9.00 - okazja do Spowiedzi Św.
- 15.30 - Błogosławieństwo pokar... czytaj dalej
Komentarze (1)
Zbliża się kanonizacja bł. Jana Pawła II. Jego słowa i postawa zmieniają nasze życie. Za jego wstawiennictwem wielu otrzymało i wciąż otrzymuje potrzebne łaski. Każdy z nas ma wyjątkową okazję, aby złożyć swoją prośbę, podziękowanie lub postanowienie Janowi Pawłowi II. Niedługo przed Jego kanonizacją zostaną one wydrukowane i zebrane w postaci pamiątkowej Księgi, wykonanej techniką mikrodruku. Księga zostanie złożona w Watykanie jako duchowy dar Polaków podczas uroczystości kanonizacyjnych Papieża Polaka.

Wpisy można przekazywać na kilka sposobów: wpisując je do formularza inte... czytaj dalej
Komentarze (1)
24/02/2014
Termin pielgrzymki
Image
Informujemy, że 22 Piesza Pielgrzymka Wyry-Częstochowa 2014 odbędzie się w dniach 20-23 sierpień 2014 (śr - sob.). Zapisy na stronie internetowej oraz w zakrystii rozpoczną się w czerwcu.
Komentarze (1)
Image
Nowy 2013 Rok przywitaliśmy wraz z Chrystusem Eucharystycznym. Podczas adoracji w sylwestrową noc polecaliśmy Bogu sprawy całej parafii, prosiliśmy również w modlitwie o łaskę pokoju dla świata.

20. stycznia odbył się koncert kolęd w wykonaniu Eleni. Koncert zorganizowała nasza parafia, Dom Kultury w Gostyni i Gmina Wyry.

10. lutego, z okazji Światowego Dnia Chorego, została odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich chorych i starszych parafian. Podczas Mszy został udzielony sakrament namaszczenia chorych.

W dniach od 24. do 27 lutego, przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne. Wygłosił je student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, rezydent w naszej parafii ks. Piotr Stoll.

28. lutego została odprawiona Msza Święta dziękczynna za dar pontyfikatu oj... czytaj dalej