Parafia Najświętszego Serca
Pana Jezusa w Wyrach

Dziś obchodzimy:
Dziś obchodzimy

IV Niedziela Wielkanocy
Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania

myśl dnia
„Kochając ludzi, uczymy się kochać Boga.”
bł. Karol de Foucauld
czytanie

Dz 4, 8-12
Ps 118
1 J 3, 1-2
J 10, 11-18
liturgia dnia

Ewangelia dnia (J 10,11-18)


Jezus powiedział: Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; /najemnik ucieka/ dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz. czytaj więcej...

04/04/2015
Wielkanoc
Image
"Zmartwychwstanie Pańskie tryumfem wiary i nadziei

Rozmyślanie na Wielkanoc

Ks. M. Hamon


Przygotowanie pierwsze.

Dzisiejsze rozmyślanie poświęcimy na rozważanie zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, które jest tryumfem: 1) naszej wiary; 2) naszej nadziei. Następnie postanowimy sobie: 1) wielbić, wysławiać i błogosławić Jezusa przez częste akty strzeliste, 2) czynić częste akty wiary w Bóstwo Jezusa Chrystusa, w boskość Jego religii i Kościoła, tudzież akty nadziei w życie przyszłe. Naszą wiązanką duchowną będzie ten okrzyk Kościoła: "Chwała i miłość Jezusowi Chrystusowi zmartwychwstałemu!".

Przygotowanie drugie.

Przejmijmy się od rana uczuciami uwielbienia i miłości dla Jezusa zmartwychwstałego. Oto dzień, który Bóg uczynił,... czytaj dalej
20.02.2015 o godzinie 20.00 w Radiu eM emitowana była audycja z cyklu "Moja parafia", w której gościli przedstawiciele naszej parafii. Audycję moża odsłuchać korzystając z poniższego odtwarzacza:

Komentarze (1)
22/01/2015
Termin pielgrzymki
Image
Ogłszamy termin tegorocznej pielgrzymki. 23 Piesza Pielgrzymka Wyry-Częstochowa odbędzie się w terminie 19-22 sierpnia 2015. Serdecznie na nią wszystkich zapraszamy! Zapisy już od czerwca na stronie internetowej pielgrzymki.
12/01/2015
Parafia mobilnie
Dostosowaliśmy naszą stronę do urządzeń mobilnych. Mamy nadzieję, że użytkownicy smartfonów i tabletów będą mogli teraz szybciej uzyskać interesujące ich informacje. Jeżeli masz jakieś uwagi co do wersji mobilnej prosimy je zgłaszać w dziale kontakt.
Image
Nowy 2014 Rok przywitaliśmy wraz z Chrystusem Eucharystycznym. Podczas adoracji w sylwestrową noc polecaliśmy Bogu sprawy całej parafii, prosiliśmy również w modlitwie o łaskę pokoju dla świata.

12. stycznia nieszpory kolędowe uświetnił Chór „Zorza”

2. marca została zebrana ofiara na pomoc dla poszkodowanych na Ukrainie

W dniach od 9. do 12. marca, przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne. Wygłosił je nasz były wikariusz ks. Adam Kiedrzyn.

15. marca w parafii Matki Bożej Różańcowej w Świętochłowicach Chropaczowie nasz kleryk Przemysław Budniak przyjął święcenia diakonatu.

6. kwietnia wsparliśmy naszymi ofiarami budowę kościoła na Mąkołowcu.

11. kwietnia odbyła się Droga Krzyżowa, która szła ulicami naszej miejcowości.

W dni... czytaj dalej
Image
Trudno znaleść w Polsce kogoś, kto nie wiedziałby o niedzielnej beatyfikacji Jana Pawała II. Więszkość z nas zna także jego nauczanie. Jednak razem z polskim papieżem, obecny Ojciec Święty Franciszek, wyniesie także na ołtarze inicjatora Soboru Watykańskiego II - Jana XXIII. Proponujemy zapoznanie się z Jego encykliką "Pacem in Terris", która zdaje się być bardzo aktualna w kontekście napiętej sytuacji politycznej na wschodzie. Encyklikę można znaleść klikając tutaj