Parafia Najświętszego Serca
Pana Jezusa w Wyrach

Dziś obchodzimy:
Dziś obchodzimy

św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Imieniny

Katarzyny, Bogusława

myśl dnia
„Bez korzenia miłości drzewo duszy nie wyda owocu, lecz uschnie.”
św. Katarzyna ze Sieny
czytanie

1 J 1, 5 – 2, 2
Ps 103
Mt 11, 25-30
liturgia dnia

Ewangelia dnia (Mt 11,25-30)


W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie. czytaj więcej...Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej trasą organizowaną przez naszych parafian, która biegnie z Gliwic do Wyr. Rozpoczynamy Mszą Św. w piątek 7 kwietnia o godz. 20:00 w kościele Podwyższenia Krzyża św. w Gliwicach. Trasa liczy 30km (ok 7-8 godzin marszu).
Każdy uczestnik otrzyma szczegółową mapkę z zaznaczonymi miejscami stacji oraz rozważania do wszystkich stacji Drogi Krzyżowej.

Zapisać można się przez formularz dostępny tutaj. (telefon kontaktowy: 510-364-576)

Kliknij tutaj aby zapoznać się z trasą. Jeśli chcesz poznać ideę EDK to zapraszamy na stronę www.edk.org.pl

Szczegółowe informacje

  • Trasa jest przeznaczona dla osób sprawnych fizycznie, którzy jednak uważają, że nie podołają trasie dłuższej. Każda z osób powinna zaopatrzyć się w odpowiednie ilości napojów i posiłku. Trasa jest płaska, spora ilość odcinków szutrowych i utwardzonych. Mimo zachęcającej ilości kilometrów nie zalecamy uczestnictwa osobom posiadającym schorzenia narządów ruchu czy problemy z kręgosłupem.

  • Decydując się na udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, bierzesz na siebie p... czytaj dalej
W dniach od 3 do 5 marca 2017 r. zapraszamy na rekolekcje dla rodzin, które odbędą się w Domu Rekolekcyjnym w Brennej. Chcemy przeżyć spotkanie z Panem Bogiem w sprzyjającej dla tego przestrzeni. Niezwykle ważne jest też spotkanie z innymi rodzinami, które także chcą swoje życie powierzyć Bożej opiece. Będzie to czas na codzienną Mszę Świętą, konferencje i adorację Najświętszego Sakramentu, podczas których dzieci będą miały zapewnioną opiekę, a także popołudniowe przechadzki oraz wieczorne rozmowy. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.
Nowy 2016 Rok przywitaliśmy wraz z Chrystusem Eucharystycznym. Podczas adoracji w sylwestrową noc polecaliśmy Bogu sprawy całej parafii, prosiliśmy również w modlitwie o łaskę pokoju dla świata.

24. stycznia odbył się koncert kolędowy zespołu Carrantuohill i Przyjaciele

W styczniu zakończyliśmy tynkowanie Kościoła

W dniach od 6. do 9. marca, przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne. Wygłosił je ks. Krzysztof Matuszewski
18. marca odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Wyr

17. kwietnia wsparliśmy naszymi ofiarami budowę kościoła na Mąkołowcu.

24. kwietnia zbiórka na pomoc humanitarną dla Ukrainy

5. maja 22 chłopców i 16 dziewczyn z naszej parafii w kościele Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela w Łaziskach Średnich przyjęło z rąk ks. bp. Adama Wodarczyka sakrament bierzmowania.

W niedzielę 8. maja miała miejsce w naszej parafii Uroczystość Pierwszej i Wczesnej Komunii Świętej. Po raz pierwszy do stołu eucharystycznego przystąpiło 57 dzieci. W tym do Wczesnej Komunii przystąpiło 7 dzieci.

W sobotę 14. maja, odbyła się pielgrzymka dzieci komunijnych i ich rodziców do Sanktuarium św. o Pio w Górce Przeprośnej oraz na Złotą Górę koło Częstochowy

29. maja grupa mężczyzn i młodzieńców pod przewodnictwem ks. Adam , udała się rowerami na pielgrzymkę do Piekar Śląskich

5. czerwca gościliśmy w naszej parafii ks. Grzegorza Witę, wikariusza biskupiego ds. misji. Z tej okazji zorganiz... czytaj dalej
źródło: https://www.facebook.com/oazawyry/

W ubiegłą niedzielę zakończyła się akcja zbiórki darów dla rodziny z akcji Szlachetna Paczka. Rodzina pana Szymona otrzymała już Paczkę przygotowaną przez naszych parafian. Zaangażowanie w akcję przerosło jakiekolwiek oczekiwania, mimo że trwała ona tylko tydzień. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu tej pomocy. Mnóstwo osób podarowało swój czas, aby pomóc. Do nich wszystkich przekazujemy podziękowanie od organizatorów akcji oraz rodziny, której udało nam się pomóc:

Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.
Wolontariusz, który opiekował się rodziną, chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Kiedy przyjechaliśmy do rodziny i grupą wolontariuszy ... czytaj dalej
04/12/2016
Szlachetna Paczka


AKTUALIZACJA 10/12: Paczki zostały spakowane (dziękujemy za pomoc młodzieży naszej parafii) i jutro trafią do magazynów "Szlachetnej Paczki" w Katowicach. Jeżeli ktoś ma jeszcze przygotowane dary prosimy, aby złożyć je (w miarę możliwości) zapakowane w kartony i opakowane w papier ozdobny do godziny 12.00 w Niedzielę.

AKTUALIZACJA 6/12: Chętnych do pomocy przy pakowaniu darów zapraszamy w piątek po Mszy roratniej do salek.

AKTUALIZACJA 4/12: Niestety doszła do nas informacja o śmierci Ewy, dlatego z listy zostały usunięte pozycje, które były dla niej oznaczone. Dzieci zostały już tylko ze starszym bratem i dziadkiem, więc tym bardziej potrzebują naszej pomocy! Jeżeli chodzi o odzież i buty rozmiary większe niż podane także są wskazane i przydają się na najbliższe miesiące (nie trzeba ich rezerwować).

Z inicjatywy Parafian nasza parafia została zgłoszona do akcji „Szlachetna paczka”. Niestety na stronach akcji nie można już przeczytać czego rodzina przydzielona naszej parafii potrzebuje (kody rozdane przez ks. Adama na nic się nie przydadzą). Umieszczamy więc wszelkie informacje tutaj. Poniżej znajduje się lista rzeczy potrzebnych rodzinie pani Ewy i pana Szymona. Na pozycje z sekcji "Artykuły na rezerwacje" obowiązują rezerwacje mailowe. Korzystając z formularza kontaktowego dostępnego czytaj dalej
02/12/2016
Roraty z Mamą
Rozpoczął się Adwent a wraz z nim Msze Św. roratnie, które odbywają się w naszej parafii od pon.-pt. o godzinie 17.00. W tym roku tematem przewodnim jest Matka Boska Częstochowska. Dzieci (i dorośli) dowiedzieli się już kto według legendy namalował obraz Czarnej Madonny i dlaczego tak właściwie jest ona czarna. Poznanie tej ciekawej historii ułatwiają dzieciom scenki, które przygotowuje młodzież. Oczywiście codziennie dzieci, jak co roku, wyruszają w podróż adwentowym pociągiem. Głównym maszynistą w drodze do Betlejem jest ks. Adam. Wszystko to by dobrze przygotować się na spotkanie z wcieloną Miłością - Dzieciątkiem Jezus. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do uczestnictwa w tych przygotowaniach. Zdjęcia z rorat na bieżąco pojawiać się będą w galerii."Można Ciebie namalować. Można o Tobie śpiewać, bo Ty jesteś najpiękniejsza, bo Ty jesteś Królową Nieba"
02/12/2016
W zdrowym ciele
Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączyli się w akcję zbiórki środków czystości oraz higieny osobistej, która trwała w naszej parafii przez ostatnie kilka tygodni. Dary, których ilość była ogromna, zostały przekazane misjonarzom werbistom w Rybniku, skąd trafią do szpitali misyjnych w Afryce. Warto także wspomnieć, że akcja zbiórki miała także miejsce w wyrskim Zespole Szkół oraz w jednej z Tyskich szkół gdzie posługuje pani katecheteka z naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wielką ofiarność.

Image
Już w najbliższą środę z naszej parafii wyruszy 24 Piesza Pielgrzymka Wyry-Częstochowa 2016. Pielgrzymi z naszej wspólnoty oraz okolicznych (i nieokolicznych) parafii wyruszą, aby za wstawiennictwem Matki Częstochowskiej podziękować Bogu za wszelkie dobro od niego otrzymane oraz prosić w różnych intencjach. W drodze jak zwykle nie zabraknie radosnych śpiewów, wspólnej zabawy, modlitwy oraz niespodziewanych przygód. Pielgrzymka będzie przebiegać pod hasłem: "Miłosierdzie, które uwalnia". W tym roku blisko 140 osób pójdzie do Częstochowy pieszo, a w sobotę (20.08) dołączy do nich 130 pielgrzymów autokarowych oraz pielgrzymi przybywający swoim środkiem transportu. "Wyrski dzień" na Jasnej Górze rozpoczniemy o godz. 10.00 Drogą Krzyżową na wałach. O godz. 14.00 ks. Piotr i ks. Adam odprawią Mszę Św. w kaplicy Cudownego Obrazu. Będziemy się modlić za całą parafię, gminę i we wszystkich intencjach niesionych przez pielgrzymów. Zapraszamy wszystkich parafian do przyjechania do Częstochowy samochodami, a tych, którzy nie mogą dotrzeć na Jasną Górę prosimy o łączność modlitewną. Więcej informacji znajduje się na stronie pielgrzymki.

Jak co roku można także wpisać swoją intencję, w której pielgrzymi będą się modlić podczas drogi na Jasną Górę. Dodaj swoją intencję.


PLAN PIELGRZYMKI PIESZEJ


17.08... czytaj dalej
27/07/2016
Weekend w diecezji
Sobota była "dniem wspólnoty" dla wszystkich pielgrzymów oraz wiernych naszej archidiecezji. Na początek dnia przybysze z kilkudziesięciu krajów całego świata, w tym także i Chorwaci goszczący w naszej parafii mieli okazje zwiedzić Sanktuarium w Piekarach Śląskich. Następnie nasi goście udali się na lotnisko Muchowiec, gdzie odbyło się wydarzenie centralne Dni w Diecezji, które rozpoczęło się od wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Potem wszyscy zgromadzeni na lotnisku mieli okazję poznać kultury kilku krajów z różnych kontynentów, które gościły w naszej diecezji. Tłumnie zgromadzeni młodzi tańczyli w rytmach włoskich, argentyńskich, koreańskich oraz ugandzkich, a następnie zobaczyli musical pt. "Jak ogień" traktujący o biblijnej historii proroka Eliasza. O godzinie 17.30 Eucharystię odprawiło kilkuset księży, a przewodniczył jej ks. abp Wiktor Skworc, który wygłosił do młodych homilię, w której nawiązał do problemów naszego regionu oraz spotkania z papieżem Janem Pawłem II. Msza Św. dzięki radosnym śpiewom prowadzonym przez zespół Twoje Niebo miała młodzieżowy charakter i była dla wielu ogromnym przeżyciem. Po krótkiej przerwie na posiłek zgromadzeni na Muchowcu mieli okazjie do wspólnej zabawy i uwielbienia Boga wraz ze Stevenem Curtisem Chapmanem (USA), zespołem Colony House (USA) oraz najlepszym polskim pop-gospelowym chórem TGD. Chorwaci wraz z wolontariuszami z naszej parafii wrócil... czytaj dalej