Parafia Najświętszego Serca
Pana Jezusa w Wyrach

Dziś obchodzimy:
Dziś obchodzimy

XVIII Niedziela Zwykła

myśl dnia
„Miłość umie wykonać wszystko, na co się odważy.”
William Szekspir
czytanie

Wj 16, 2-4. 12-15
Ps 78
Ef 4, 17. 20-24
J 6, 24-35
liturgia dnia

Ewangelia dnia (J 6,24-35)


A kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że nie ma tam Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa. Gdy zaś odnaleźli Go na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: Rabbi, kiedy tu przybyłeś? W odpowiedzi rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, żeście widzieli znaki, ale dlatego, żeście jedli chleb do sytości. Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec. czytaj więcej...

26/07/2015
Zmiana proboszcza
Wczoraj podczas Mszy Św. o godz. 17.00 pożegnaliśmy ks. Aleksandra Wojtalę, który przez 15 lat posługiwał w naszej parafii jako proboszcz. Dekretem księdza abp Wiktora Skworca został on przeniesiony do parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Katowicach-Szopienicach.

Z dniem 26 lipca 2015 administratorem w naszej parafii został ks. Henryk Roman Skorupa, pochodzący z Piekar Śląskich. Podczas Mszy Św. o godz. 11.00 ks. Krzysztof Jasek, wicedziekan dekanatu Łaziska Górne dokonał obrzędu wprowadzenia nowego proboszcza do naszej parafii.

Serdecznie witamy naszego nowego pasterza i życzymy mu ufności w to, że Bóg tych których powołuje obdarza wszelkimi potrzebnymi łaskami do realizacji tego powołania.
20.02.2015 o godzinie 20.00 w Radiu eM emitowana była audycja z cyklu "Moja parafia", w której gościli przedstawiciele naszej parafii. Audycję moża odsłuchać korzystając z poniższego odtwarzacza:

Komentarze (1)
22/01/2015
Termin pielgrzymki
Image
Ogłszamy termin tegorocznej pielgrzymki. 23 Piesza Pielgrzymka Wyry-Częstochowa odbędzie się w terminie 19-22 sierpnia 2015. Serdecznie na nią wszystkich zapraszamy! Zapisy już od czerwca na stronie internetowej pielgrzymki.
12/01/2015
Parafia mobilnie
Dostosowaliśmy naszą stronę do urządzeń mobilnych. Mamy nadzieję, że użytkownicy smartfonów i tabletów będą mogli teraz szybciej uzyskać interesujące ich informacje. Jeżeli masz jakieś uwagi co do wersji mobilnej prosimy je zgłaszać w dziale kontakt.
Image
Nowy 2014 Rok przywitaliśmy wraz z Chrystusem Eucharystycznym. Podczas adoracji w sylwestrową noc polecaliśmy Bogu sprawy całej parafii, prosiliśmy również w modlitwie o łaskę pokoju dla świata.

12. stycznia nieszpory kolędowe uświetnił Chór „Zorza”

2. marca została zebrana ofiara na pomoc dla poszkodowanych na Ukrainie

W dniach od 9. do 12. marca, przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne. Wygłosił je nasz były wikariusz ks. Adam Kiedrzyn.

15. marca w parafii Matki Bożej Różańcowej w Świętochłowicach Chropaczowie nasz kleryk Przemysław Budniak przyjął święcenia diakonatu.

6. kwietnia wsparliśmy naszymi ofiarami budowę kościoła na Mąkołowcu.

11. kwietnia odbyła się Droga Krzyżowa, która szła ulicami naszej miejcowości.

W dni... czytaj dalej
Image
Trudno znaleść w Polsce kogoś, kto nie wiedziałby o niedzielnej beatyfikacji Jana Pawała II. Więszkość z nas zna także jego nauczanie. Jednak razem z polskim papieżem, obecny Ojciec Święty Franciszek, wyniesie także na ołtarze inicjatora Soboru Watykańskiego II - Jana XXIII. Proponujemy zapoznanie się z Jego encykliką "Pacem in Terris", która zdaje się być bardzo aktualna w kontekście napiętej sytuacji politycznej na wschodzie. Encyklikę można znaleść klikając tutaj