Parafia Najświętszego Serca
Pana Jezusa w Wyrach

Dziś obchodzimy:
Dziś obchodzimy

św. Andrzeja, apostoła, święto

myśl dnia
„Nie ma rzeczy, której nie można by zdobyć wytrwałą pracą i pilnym staraniem.”
Seneka Młodszy
czytanie

Iz 49, 1-6 (Rz 10, 9-18)
Ps 19
Mt 4, 18-22
liturgia dnia

Ewangelia dnia (Mt 4,18-22)


Gdy Jezus przechodził obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał dwóch braci: Szymona, zwanego Piotrem, i brata jego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich: Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi. Oni natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim. A gdy poszedł stamtąd dalej, ujrzał innych dwóch braci, Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, jak z ojcem swym Zebedeuszem naprawiali w łodzi swe sieci. Ich też powołał. A oni natychmiast zostawili łódź i ojca i poszli za Nim. czytaj więcej...

28/11/2015
Zmarła ś.p. Ilza Żmija l.87
Klepsydra
zam. ul. Puszkina, pogrzeb 1.12.2015 (wtorek) godz. 10.00

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
Właśnie rozpoczynamy tegoroczny adwent. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa w Mszach Świętych Roratnich, które w tym roku odbywać się będą od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00 i w soboty o 7.00 (dla dorosłych). Polecamy również skorzystanie z różnego rodzaju rekolekcji. W tegorocznym adwencie można wysłuchać wielu katechez internetowych. Oto kilka linków do nauk głoszonych w sieci:Kilka z nich będzie pojawiać się też na naszej parafialnej stronie.

Komentarze (3)
Image
AKTUALIZACJA: Do planu pielgrzymki dodano godzinę odjazdu pielgrzymów autokarowych
Już w najbliższą środę z naszej parafii wyruszy 23 Piesza Pielgrzymka Wyry-Częstochowa 2015. Pielgrzymi z naszej wspólnoty oraz okolicznych (i nieokolicznych, bo idą nawet cudzoziemcy) parafii wyruszą, aby za wstawiennictwem Matki Częstochowskiej podziękować Bogu za wszelkie dobro od niego otrzymane oraz prosić w różnych intencjach. W drodze jak zwykle nie zabraknie radosnych śpiewów, wspólnej zabawy, modlitwy oraz niespodziewanych przygód. Pielgrzymka będzie przebiegać pod hasłem: "3xM, czyli Miłość w trzech odsłonach". W tym roku blisko 170 osób pójdzie do Częstochowy pieszo, a w sobotę (22.08) dołączy do nich 150 pielgrzymów autokarowych oraz pielgrzymi przybywający swoim środkiem transportu. "Wyrski dzień" na Jasnej Górze rozpoczniemy o godz. 10.00 Drogą Krzyżową na wałach. O godz. 14.00 ks. proboszcz Henryk Skorupa odprawi Mszę Św. w kaplicy Cudownego Obrazu. Będziemy się modlić za całą parafię, gminę i we wszystkich intencjach niesionych przez pielgrzymów. Zapraszamy wszystkich parafian do przyjechania do Częstochowy samochodami, a tych, którzy nie mogą dotrzeć na Jasną Górę prosimy o łączność modlitewną. Więcej informacji znajduje się na stronie pielgrzymki.


PLAN PIELGRZYMKI PIESZEJ


19.08 ŚRODA
6.00 - Rejestracja
6.30 – Nabożeństwo z błogosł... czytaj dalej
Komentarze (9)
26/07/2015
Zmiana proboszcza
Wczoraj podczas Mszy Św. o godz. 17.00 pożegnaliśmy ks. Aleksandra Wojtalę, który przez 15 lat posługiwał w naszej parafii jako proboszcz. Dekretem księdza abp Wiktora Skworca został on przeniesiony do parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Katowicach-Szopienicach.

Z dniem 26 lipca 2015 administratorem w naszej parafii został ks. Henryk Roman Skorupa, pochodzący z Piekar Śląskich. Podczas Mszy Św. o godz. 11.00 ks. Krzysztof Jasek, wicedziekan dekanatu Łaziska Górne dokonał obrzędu wprowadzenia nowego proboszcza do naszej parafii.

Serdecznie witamy naszego nowego pasterza i życzymy mu ufności w to, że Bóg tych których powołuje obdarza wszelkimi potrzebnymi łaskami do realizacji tego powołania.
Komentarze (1)
20.02.2015 o godzinie 20.00 w Radiu eM emitowana była audycja z cyklu "Moja parafia", w której gościli przedstawiciele naszej parafii. Audycję moża odsłuchać korzystając z poniższego odtwarzacza:

Komentarze (1)
22/01/2015
Termin pielgrzymki
Image
Ogłszamy termin tegorocznej pielgrzymki. 23 Piesza Pielgrzymka Wyry-Częstochowa odbędzie się w terminie 19-22 sierpnia 2015. Serdecznie na nią wszystkich zapraszamy! Zapisy już od czerwca na stronie internetowej pielgrzymki.
12/01/2015
Parafia mobilnie
Dostosowaliśmy naszą stronę do urządzeń mobilnych. Mamy nadzieję, że użytkownicy smartfonów i tabletów będą mogli teraz szybciej uzyskać interesujące ich informacje. Jeżeli masz jakieś uwagi co do wersji mobilnej prosimy je zgłaszać w dziale kontakt.
Image
Nowy 2014 Rok przywitaliśmy wraz z Chrystusem Eucharystycznym. Podczas adoracji w sylwestrową noc polecaliśmy Bogu sprawy całej parafii, prosiliśmy również w modlitwie o łaskę pokoju dla świata.

12. stycznia nieszpory kolędowe uświetnił Chór „Zorza”

2. marca została zebrana ofiara na pomoc dla poszkodowanych na Ukrainie

W dniach od 9. do 12. marca, przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne. Wygłosił je nasz były wikariusz ks. Adam Kiedrzyn.

15. marca w parafii Matki Bożej Różańcowej w Świętochłowicach Chropaczowie nasz kleryk Przemysław Budniak przyjął święcenia diakonatu.

6. kwietnia wsparliśmy naszymi ofiarami budowę kościoła na Mąkołowcu.

11. kwietnia odbyła się Droga Krzyżowa, która szła ulicami naszej miejcowości.

W dniach 24. i 25.kwietnia, braliśmy udział w nabożeństwach do bł. Jana Pawła II.

27. kwietnia w niedzielę Miłosierdzia Bożego, przeżywaliśmy uroczystość kanonizacji dwóch papieży, Jana XXIII i Jana Pawła II.

W niedzielę 11. maja miała miejsce w naszej parafii Uroczystość Pierwszej i Wczesnej Komunii Świętej. Po raz pierwszy do stołu eucharystycznego przystąpiło 44 dzieci.Do Wczesnej Komunii przystąpiło 5 dzieci.

25. maja kilkunastoosobowa grupa mężczyzn naszej parafii, pod przewodnictwem ks. Adama Kiedrzyna, udała się na pielgrzymkę rowerową do Matki Bożej Piekarskiej.

28. maja 12 chłopców i 13 dziewczyn z naszej parafii w kościele Męczeństwa ... czytaj dalej
Image
Trudno znaleść w Polsce kogoś, kto nie wiedziałby o niedzielnej beatyfikacji Jana Pawała II. Więszkość z nas zna także jego nauczanie. Jednak razem z polskim papieżem, obecny Ojciec Święty Franciszek, wyniesie także na ołtarze inicjatora Soboru Watykańskiego II - Jana XXIII. Proponujemy zapoznanie się z Jego encykliką "Pacem in Terris", która zdaje się być bardzo aktualna w kontekście napiętej sytuacji politycznej na wschodzie. Encyklikę można znaleść klikając tutaj