Parafia Najświętszego Serca
Pana Jezusa w Wyrach

Dziś obchodzimy:
Dziś obchodzimy

św. Damazego I, papieża

Imieniny

Damazego, Daniela

myśl dnia
„Życie zdobywa wartość dzięki miłości.”
Novalis
czytanie

Iz 35, 1-10
Ps 85
Łk 5, 17-26

liturgia dnia

Ewangelia dnia (Łk 5,17-26)


Pewnego dnia, gdy Jezus nauczał, siedzieli przy tym faryzeusze i uczeni w Prawie, którzy przyszli ze wszystkich miejscowości Galilei, Judei i Jerozolimy. A była w Nim moc Pańska, że mógł uzdrawiać. Wtem jacyś ludzie niosąc na łożu człowieka, który był sparaliżowany, starali się go wnieść i położyć przed Nim. Nie mogąc z powodu tłumu w żaden sposób go przynieść, wyszli na płaski dach i przez powałę spuścili go wraz z łożem w sam środek przed Jezusa. On widząc ich wiarę rzekł: Człowieku, odpuszczają ci się twoje grzechy. Na to uczeni w Piśmie i faryzeusze poczęli się zastanawiać i mówić. czytaj więcej...

25/11/2017
Szlachetna Paczka

Po raz kolejny chcemy przyłączyć się do akcji Szlachetna Paczka. W tym roku naszej pomocy potrzebuje sześcioosobowa rodzina z Knurowa. Pani Anna jej syn Michał, jej rodzice Krystyna i Józef oraz bracia Karol i Marian żyją w dość trudnych warunkach mieszkaniowych ich podłogi są zapadnięte, łazienka nie do końca przystosowana do użytku. Sama rodzina przyzwyczajona jest do radzenia sobie samemu na tyle ile pozwala ich sytuacja finansowa. Mamy nadzieję, że tak jak rok temu uda nam się pomóc tej rodzinie i spełnić jej potrzeby, ale i marzenia. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej.
08/08/2017
Dzięki Bogu!
Image
Wyjazd pielgrzymów autokarowych spod kościoła w Wyrach w sobotę 19.08 o godzinie 7:30. Są jeszcze miejsca w autokarach. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii. Koszt przejazdu autokarem to 30zł.

Już w najbliższą środę 16 sierpnia z naszej parafii wyruszy 25 Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Wyry-Częstochowa 2017. Pielgrzymi z naszej wspólnoty oraz okolicznych (i nieokolicznych) parafii wyruszą, aby za wstawiennictwem Matki Częstochowskiej podziękować Bogu za wszelkie dobro od niego otrzymane oraz prosić w różnych intencjach. W drodze jak zwykle nie zabraknie radosnych śpiewów, wspólnej zabawy, modlitwy oraz niespodziewanych przygód.

Pielgrzymka będzie przebiegać pod hasłem: "Dzięki Bogu!". W tym roku ponad 160 osób pójdzie do Częstochowy pieszo, około 13 rowerowo, a w sobotę (19.08) dołączy do nich 130 pielgrzymów autokarowych oraz pielgrzymi przybywający swoim środkiem transportu. "Wyrski dzień" na Jasnej Górze rozpoczniemy o godz. 10.00 Drogą Krzyżową na wałach. O godz. 14.00 księża naszej parafii odprawią Mszę Św. w kaplicy Cudownego Obrazu. Będziemy się modlić za całą parafię, gminę i we wszystkich intencjach niesionych przez pielgrzymów. Zapraszamy wszystkich parafian do przyjechania do Częstochowy samochodami, a tych, którzy nie mogą dotrzeć na Jasną Górę prosimy o łączność modlitewną. Więcej informacji znajd... czytaj dalej
01/06/2017
Misje Święte 2017

W dniach od 4-11 czerwca 2017 roku będziemy przeżywali w naszej wspólnocie parafialnej wydarzenie szczególne – Misję Świętą. Czas przemiany życia osobistego, rodzinnego, społecznego i parafialnego. Dowiedz się więcej i poznaj plan.


Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej trasą organizowaną przez naszych parafian, która biegnie z Gliwic do Wyr. Rozpoczynamy Mszą Św. w piątek 7 kwietnia o godz. 20:00 w kościele Podwyższenia Krzyża św. w Gliwicach. Trasa liczy 30km (ok 7-8 godzin marszu).
Każdy uczestnik otrzyma szczegółową mapkę z zaznaczonymi miejscami stacji oraz rozważania do wszystkich stacji Drogi Krzyżowej.

Zapisać można się przez formularz dostępny tutaj. (telefon kontaktowy: 510-364-576)

Kliknij tutaj aby zapoznać się z trasą. Jeśli chcesz poznać ideę EDK to zapraszamy na stronę www.edk.org.pl

Szczegółowe informacje

  • Trasa jest przeznaczona dla osób sprawnych fizycznie, którzy jednak uważają, że nie podołają trasie dłuższej. Każda z osób powinna zaopatrzyć się w odpowiednie ilości napojów i posiłku. Trasa jest płaska, spora ilość odcinków szutrowych i utwardzonych. Mimo zachęcającej ilości kilometrów nie zalecamy uczestnictwa osobom posiadającym schorzenia narządów ruchu czy problemy z kręgosłupem.

  • Decydując się na udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, bierzesz na siebie p... czytaj dalej
W dniach od 3 do 5 marca 2017 r. zapraszamy na rekolekcje dla rodzin, które odbędą się w Domu Rekolekcyjnym w Brennej. Chcemy przeżyć spotkanie z Panem Bogiem w sprzyjającej dla tego przestrzeni. Niezwykle ważne jest też spotkanie z innymi rodzinami, które także chcą swoje życie powierzyć Bożej opiece. Będzie to czas na codzienną Mszę Świętą, konferencje i adorację Najświętszego Sakramentu, podczas których dzieci będą miały zapewnioną opiekę, a także popołudniowe przechadzki oraz wieczorne rozmowy. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.
Nowy 2016 Rok przywitaliśmy wraz z Chrystusem Eucharystycznym. Podczas adoracji w sylwestrową noc polecaliśmy Bogu sprawy całej parafii, prosiliśmy również w modlitwie o łaskę pokoju dla świata.

24. stycznia odbył się koncert kolędowy zespołu Carrantuohill i Przyjaciele

W styczniu zakończyliśmy tynkowanie Kościoła

W dniach od 6. do 9. marca, przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne. Wygłosił je ks. Krzysztof Matuszewski
18. marca odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Wyr

17. kwietnia wsparliśmy naszymi ofiarami budowę kościoła na Mąkołowcu.

24. kwietnia zbiórka na pomoc humanitarną dla Ukrainy

5. maja 22 chłopców i 16 dziewczyn z naszej parafii w kościele Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela w Łaziskach Średnich przyjęło z rąk ks. bp. Adama Wodarczyka sakrament bierzmowania.

W niedzielę 8. maja miała miejsce w naszej parafii Uroczystość Pierwszej i Wczesnej Komunii Świętej. Po raz pierwszy do stołu eucharystycznego przystąpiło 57 dzieci. W tym do Wczesnej Komunii przystąpiło 7 dzieci.

W sobotę 14. maja, odbyła się pielgrzymka dzieci komunijnych i ich rodziców do Sanktuarium św. o Pio w Górce Przeprośnej oraz na Złotą Górę koło Częstochowy

29. maja grupa mężczyzn i młodzieńców pod przewodnictwem ks. Adam , udała się rowerami na pielgrzymkę do Piekar Śląskich

5. czerwca gościliśmy w naszej parafii ks. Grzegorza Witę, wikariusza biskupiego ds. misji. Z tej okazji zorganiz... czytaj dalej
źródło: https://www.facebook.com/oazawyry/

W ubiegłą niedzielę zakończyła się akcja zbiórki darów dla rodziny z akcji Szlachetna Paczka. Rodzina pana Szymona otrzymała już Paczkę przygotowaną przez naszych parafian. Zaangażowanie w akcję przerosło jakiekolwiek oczekiwania, mimo że trwała ona tylko tydzień. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu tej pomocy. Mnóstwo osób podarowało swój czas, aby pomóc. Do nich wszystkich przekazujemy podziękowanie od organizatorów akcji oraz rodziny, której udało nam się pomóc:

Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.
Wolontariusz, który opiekował się rodziną, chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Kiedy przyjechaliśmy do rodziny i grupą wolontariuszy ... czytaj dalej
04/12/2016
Szlachetna Paczka


AKTUALIZACJA 10/12: Paczki zostały spakowane (dziękujemy za pomoc młodzieży naszej parafii) i jutro trafią do magazynów "Szlachetnej Paczki" w Katowicach. Jeżeli ktoś ma jeszcze przygotowane dary prosimy, aby złożyć je (w miarę możliwości) zapakowane w kartony i opakowane w papier ozdobny do godziny 12.00 w Niedzielę.

AKTUALIZACJA 6/12: Chętnych do pomocy przy pakowaniu darów zapraszamy w piątek po Mszy roratniej do salek.

AKTUALIZACJA 4/12: Niestety doszła do nas informacja o śmierci Ewy, dlatego z listy zostały usunięte pozycje, które były dla niej oznaczone. Dzieci zostały już tylko ze starszym bratem i dziadkiem, więc tym bardziej potrzebują naszej pomocy! Jeżeli chodzi o odzież i buty rozmiary większe niż podane także są wskazane i przydają się na najbliższe miesiące (nie trzeba ich rezerwować).

Z inicjatywy Parafian nasza parafia została zgłoszona do akcji „Szlachetna paczka”. Niestety na stronach akcji nie można już przeczytać czego rodzina przydzielona naszej parafii potrzebuje (kody rozdane przez ks. Adama na nic się nie przydadzą). Umieszczamy więc wszelkie informacje tutaj. Poniżej znajduje się lista rzeczy potrzebnych rodzinie pani Ewy i pana Szymona. Na pozycje z sekcji "Artykuły na rezerwacje" obowiązują rezerwacje mailowe. Korzystając z formularza kontaktowego dostępnego czytaj dalej
02/12/2016
Roraty z Mamą
Rozpoczął się Adwent a wraz z nim Msze Św. roratnie, które odbywają się w naszej parafii od pon.-pt. o godzinie 17.00. W tym roku tematem przewodnim jest Matka Boska Częstochowska. Dzieci (i dorośli) dowiedzieli się już kto według legendy namalował obraz Czarnej Madonny i dlaczego tak właściwie jest ona czarna. Poznanie tej ciekawej historii ułatwiają dzieciom scenki, które przygotowuje młodzież. Oczywiście codziennie dzieci, jak co roku, wyruszają w podróż adwentowym pociągiem. Głównym maszynistą w drodze do Betlejem jest ks. Adam. Wszystko to by dobrze przygotować się na spotkanie z wcieloną Miłością - Dzieciątkiem Jezus. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do uczestnictwa w tych przygotowaniach. Zdjęcia z rorat na bieżąco pojawiać się będą w galerii."Można Ciebie namalować. Można o Tobie śpiewać, bo Ty jesteś najpiękniejsza, bo Ty jesteś Królową Nieba"